sobota, 9 kwietnia 2011

42. Nasz polonez...

Dziś braliśmy udział w uroczystościach z okazji 20-lecia istnienia naszej szkoły TO „Edukacja” w Łodzi. Zapewne relacja i zdjęcia ukażą się na stronie internetowej szkoły niebawem, ale oto kilka wrażeń na żywo… Bo przecież, uczniowie z klas trzecich i drugich wnieśli swój wkład w to święto.
JESTEM Z WAS BARDZO DUMNA!
TO PRZYKŁAD WYCHOWANIA PATRIOTYCZNEGO!
BRAWO!!Ile godności, powagi i gracji! Prawda, że panienki tańczyły delikatnie i pięknie? A ci ułani… ,bo jak mówią słowa piosenki „ułani, ułani, malowane dzieci...” – czyż nie byli dostojni i przystojni!
I te wspaniałe stroje zaprojektowane i wykonane przez mamę Filipa z klasy 3B. Pani Judyto, DZIĘKUJEMY!!! Również słowa podziękowania dla mamy Kai z klasy 3A, która uszyła stroje panienek. Należy zdradzić także małą tajemnicę, że szycie strojów ułanów powierzyliśmy uczniom klas 2A i 2 B Gimnazjum, pod kierunkiem p. Ingi. Czyż nie wspaniale sobie poradzili, choć nie byli przekonani, że szycie przyda im się w życiu?
Wiele pracy, nauka kroków poloneza, ważnych wskazówek, dobrych rad i ćwiczeń... Nad układem poloneza pracowały wychowawczynie obu klas trzecich oraz nasza muzyczka, czyli p. Kinga.
A efekt był FANTASTYCZNY!!!
Oto prezentacja :


A ja patrząc na taniec zza kulis, nie mogłam się nadziwić, że to nasze „urwisy”… Ale przecież niebawem, tj. za jakieś 20 lat, to oni będą świętować 40 lecie szkoły … i wtedy być może ktoś dla nich będzie tańczył poloneza, a w tle na slajdach pojawi się „nasz polonez”… Och, jak ten czas leci…
Pozdrawiam serdecznie wszystkich ułanów i panienki
Wasza p. Krysia

3 komentarze:

 1. WOW!!!Jesteście fantastyczni, ile w Was wdzięku:-)))Tylko pozazdrościć:-)))Pozdrawiam- rodzic z kl.IIB

  OdpowiedzUsuń
 2. I loved watching this video, the work that had gone into the costumes that the students were wearing I couldn't believe, they looked very professional. Twenty years is a significant and important milestone for your school, but the students did so well with the dancing, also I really think its important that you put the footage up on your blog to share it with people around the world. Our students are on holiday here in New Zealand at the moment but I will share it with them when they are back in two weeks time.
  Mr Webb and Room Eight, Melville Intermediate School, Hamilton, Waikato, New Zealand.

  OdpowiedzUsuń
 3. Like Mr Webb the costumes are awesome . Your performance worked like clock work and everything flowed. It demonstrates how both students and teachers were dedicated to perform a flawless performance. Well done!!

  Mr Thurlow, Room 2 ,Burnham School,New Zealand

  OdpowiedzUsuń