sobota, 9 kwietnia 2011

42. Nasz polonez...

Dziś braliśmy udział w uroczystościach z okazji 20-lecia istnienia naszej szkoły TO „Edukacja” w Łodzi. Zapewne relacja i zdjęcia ukażą się na stronie internetowej szkoły niebawem, ale oto kilka wrażeń na żywo… Bo przecież, uczniowie z klas trzecich i drugich wnieśli swój wkład w to święto.
JESTEM Z WAS BARDZO DUMNA!
TO PRZYKŁAD WYCHOWANIA PATRIOTYCZNEGO!
BRAWO!!Ile godności, powagi i gracji! Prawda, że panienki tańczyły delikatnie i pięknie? A ci ułani… ,bo jak mówią słowa piosenki „ułani, ułani, malowane dzieci...” – czyż nie byli dostojni i przystojni!
I te wspaniałe stroje zaprojektowane i wykonane przez mamę Filipa z klasy 3B. Pani Judyto, DZIĘKUJEMY!!! Również słowa podziękowania dla mamy Kai z klasy 3A, która uszyła stroje panienek. Należy zdradzić także małą tajemnicę, że szycie strojów ułanów powierzyliśmy uczniom klas 2A i 2 B Gimnazjum, pod kierunkiem p. Ingi. Czyż nie wspaniale sobie poradzili, choć nie byli przekonani, że szycie przyda im się w życiu?
Wiele pracy, nauka kroków poloneza, ważnych wskazówek, dobrych rad i ćwiczeń... Nad układem poloneza pracowały wychowawczynie obu klas trzecich oraz nasza muzyczka, czyli p. Kinga.
A efekt był FANTASTYCZNY!!!
Oto prezentacja :


A ja patrząc na taniec zza kulis, nie mogłam się nadziwić, że to nasze „urwisy”… Ale przecież niebawem, tj. za jakieś 20 lat, to oni będą świętować 40 lecie szkoły … i wtedy być może ktoś dla nich będzie tańczył poloneza, a w tle na slajdach pojawi się „nasz polonez”… Och, jak ten czas leci…
Pozdrawiam serdecznie wszystkich ułanów i panienki
Wasza p. Krysia

41. Krajowa Nagroda Jakości za projekt

Mowa o projekcie " Memories of school year" na eTwinning. To już druga nagroda dla naszej szkoły. Ponieważ otrzymały ja także szkoły z Portugalii i Litwy, możemy się wkrótce spodziewać przyznania nam drugiej w historii naszej szkoły Europejskiej Odznaki Jakości.
Wystarczy kliknąć na ten link: Memories of school year
i ... wszystko będzie jasne :)